Loading

czwartek, 27 października 2016

Warszawa - Herbsta 4Samobójstwa, morderstwa, pożary i wiele innych dramatycznych wydarzeń. To wszystko w jednym bloku. Od lat mówi się, że budynek przy Herbsta 4 jest nawiedzony...

Morderstwa, samobójstwa, pożary, niewyjaśnione wydarzenia, a wszystko to pod jednym adresem; Herbsta 4, warszawa, ursynów;

W bloku przy Herbsta 4 od początku jego istnienia rozgrywały się tragiczne i tajemnicze zdarzenia. Najpierw z balkonu wyskoczyła kobieta. Po jej śmierci następni mieszkańcy bloku zaczęli tracić życie. Młody człowiek został rozjechany przez samochód, co oczywiście można uznać za przypadek. Jeden z mieszkających w bloku mężczyzn, który odkrył zdradę swojej żony, zabił ją we własnym mieszkaniu siekierą. To jednak był dopiero początek horroru rozgrywajacego się w ursynowskim bloku.

Młody chłopak powiesił się w piwnicy, kolejny wyskoczył z okna, samobójstwo w tym bloku popełnił także listonosz. Co nim kierowało? Nie wiemu..Do wszystkich tych dramatycznych wydarzeń dochodziły nieoczekiwane zgony sąsiadów, zawały czy wylewy . Wszystkie te sceny rozgrywały się w jednym budynku. Niektórzy mieszkańcy są przekonani, że blok został opanowany przez złe duchy.

- Mieszkam w tym budynku kilkadziesiąt lat. Wiele osób straciło tu życie w nieoczekiwany sposób. Było wiele samobójstw i tragicznych zgonów. Niektórzy twierdzą, że tu straszy. Nie wierzyłem w te bajki. Dopiero po śmierci jednego z sąsiadów przekonałem się, że to wszystko prawda...

Duch przyszedł do mieszkańca...

- Siedziałem w swoim mieszkaniu i oglądałem telewizję. Nagle coś złapało mnie za szyję i zaczęło dusić. Straciłem przytomność. Odzyskawszy ją, zacząłem analizować to co się stało. Przypomniałem sobie, że kilka dni wcześniej pokłóciłem się z sąsiadem o drobną rzecz. To na pewno on złapał mnie za szyję – opowiada pan Stanisław.

Inną historię opowiedziała nam pani Barbara

- Kiedy listonosz rzucił się z okna wiedziałam, że to nie był przypadek. I nie myliłam się. Znaliśmy się od dawna i wiem, że nie odebrałby sobie życia. Coś go do tego namówiło. On przyszedł do mnie po swojej śmierci - we śnie i powiedział, że to człowiek który tu się kiedyś powiesił, kazał mu się zabić. Trzeba rozumieć to co się tutaj dzieje, ale nie każdy chce. Dlatego większość ludzi mówi, że nawiedzony blok to bajki - mówi pani Barbara.

Na bloku ciąży klątwa

- Podobno klątwa została rzucona na to miejsce przez byłego właściciela terenu. Komuniści zabrali mu ziemię, a ten w złości przeklął wszystko i wszystkich, po czym się powiesił. Od tamtego czasu dzieją się tutaj dziwne rzeczy – opowiada pan Stanisław.

Blokiem zainteresowali się badacze zjawisk nadprzyrodzonych

Budynek przy Herbsta 4 sprawdzany był przez radiestetów i wróżbitów. Opinie dotyczące tego kto straszy, są podzielone. Ale mieszkańcy są pewni jednego - budynek jest nawiedzony.

- Chodzili tu kiedyś z różdżkami. Powiedzieli, że pod budynkiem są tak silne cieki wodne, że mogą mieć negatywny wpływ na psychikę człowieka. Inny wróżbita twierdził, że ktoś w tym miejscu musiał stracić życie, a jego ciało zostało pochowane pod fundamentami bloku. Jego duch nie przeniósł się na tamten świat, tylko został na ziemi i straszy innych – dodaje pan Stanisław.
Aby przepędzić złe duchy, mieszkańcy prosili o pomoc fachowców. Odczyniano tu czary, sprowadzano dusze do ich świata. Czy dało to jakieś rezultaty? Podobno od pewnego czasu w budynku panuje względny spokój. Choć w dalszym ciągu zdarzają się ponoć sytuacje, które trudno jest racjonalnie wytłumaczyć...


3 komentarze:

Solaris pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Solaris pisze...

Jak się cieszę, że coś dodałeś, przeczytałam Twoje wszystkie wpisy i są one niesamowite. Musiałeś dużo czasu i wiele chęci w to włożyć, żeby zyskać tyle wiadomości. Myślałam, że już nic tutaj nowego nie będzie, a tu niespodzianka :) Będziesz jeszcze tutaj coś wstawiał? :)

Anonimuss pisze...

http://www.haloursynow.pl/artykuly/nawiedzony-blok-na-ursynowie-czy-dalej-tu-straszy,740.htm

Artykuł w całości skopiowany, zero wkładu własnego, zawiodłam się! WSTYD!